QUATTRO BUSINESS PARK
 • pl
 • en
 • WYBIERZ BUDYNEK,

  w którym pracujesz, aby wyświetlić odpowiednie treści

 • pl
 • en
 • Wybierz budynek, w którym pracujesz, aby wyświetlić odpowiednie treści:

  Zaplanuj przeprowadzkę

  Nadchodzi dzień, w którym znajdziesz się w swoim nowym, wyśnionym biurze. To cudowne uczucie! Najpierw jednak coś mniej przyjemnego… Przeprowadzka! Nikt nie lubi tego czasochłonnego procesu, ale z naszymi poradami wszystko powinno pójść tak lekko, jak to tylko możliwe.

  Przekazanie biura

  Podczas przekazania biura zostają dostarczone karty dostępu. Przekazanie kończy podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego, dlatego musi w nim brać udział osoba upoważniona do złożenia takiego podpisu. Warto zrobić też wtedy swoją dokumentację fotograficzną lokalu.

  Godziny dostaw

  Jeśli planujesz przeprowadzkę lub dostawy sprzętu biurowego, powinieneś ją przeprowadzić w godzinach między 17:00 a 7:00 lub w weekend. To ograniczy niedogodności innych najemców. Poza tym będą mniej zazdrośni, że nie mają tak nowoczesnego wyposażenia.

  Zgłoś i potwierdź dostawę

  Każda większa dostawa powinna być wcześniej zgłoszona zarządcy budynku, kierownikowi technicznemu oraz ochronie na formularzu awizacji. Oto procedura krok po kroku, która pozwoli dostawie ominąć wszystkie mielizny i bezpiecznie dotrzeć do Twojego biura.

  ZGŁASZANIE DOSTAWY KROK PO KROKU

  KROK 1

  Poinformuj zarządcę, kierownika technicznego i ochronę z trzydniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu będzie miał czas zadbać, by nie zbiegła się z dodatkowymi pracami w budynku, które mogłyby utrudnić Ci zadanie.


  KROK 2

  Warto ustalić z zarządcą: drogi dostaw mebli, windę, która zostanie zarezerwowana do przewiezienia dostawy i zasady wejścia do budynków pracowników firmy wykonującej dostawę. Jeśli uznasz to za konieczne, zamów kontener na śmieci i zapewnij dodatkową ochronę na czas przeprowadzki. Zadbaj też o zabezpieczenie windy przed uszkodzeniem. Koszty tych dodatkowych usług bierzesz na siebie.


  KROK 3

  Idealnym czasem na przeprowadzkę są dni od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 7:00 dnia następnego oraz w soboty i niedziele. Wtedy Ty nie przeszkadzasz innym, ale też inni nie przeszkadzają Tobie.


  KROK 4

  Po wybraniu firmy realizującej przeprowadzkę przekaż zarządcy informację o jej nazwie oraz kontakt do osoby, która odpowiada za operację po Twojej stronie.


  KROK 5

  Najpóźniej na dzień przed przeprowadzką przekaż zarządcy budynku listę osób zaangażowanych w dostawę lub przeprowadzkę i uprawnionych do swobodnego poruszania się po budynku. Warto też wtedy ustalić zasady wejścia do budynku wszystkich zaangażowanych osób.


  KROK 6

  Całość sprzętu i materiały powinny znaleźć się na parkingu podziemnym na poziomie -1. Stamtąd windami wywieziesz je na piętro, gdzie znajduje się Twoje biuro. Na wszelki wypadek jeszcze raz przypomnimy o zabezpieczeniu windy.


  KROK 7

  Co prawda już o tym wspominaliśmy, ale to dla nas bardzo ważne: cała dostawa sprzętu powinna dotrzeć na górę wyznaczoną windą z parkingu podziemnego. Nie można nic wnosić wejściem głównym do budynku z poziomu parteru, utrudniać innym pracy, blokować innych wind lub przejazdu na parkingu podziemnym.

  Oczywiście od każdej zasady są wyjątki. Zarządca budynku może wyrazić zgodę na wyładunek przez hol wejściowy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to  możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach.


  KROK 8

  Zadbaj, by samochody dostawcze zostały zaparkowane w tych miejscach ustalonych z zarządcą lub ochroną budynku.


  KROK 9

  Ponieważ oferujemy wyjątkową przestrzeń, mamy pewne wymagania dotyczące wózków towarowych wykorzystywanych do przeprowadzek. Muszą mieć gumowe kółka i nie mogą przenosić zabrudzeń. Dzięki temu (ale też ostrożnej jeździe) nic nie powinno się stać posadzkom w holach windowych, drzwiom i obudowom wind. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zaraz po przeprowadzce będą to przestrzenie, z których będziesz korzystał Ty i Twoi pracownicy.

  Strefa dostaw


  Nie lada rada

  Na parking wielopoziomowy wjedziesz samochodem, którego wysokość nie przekracza 2,2 m. Z kolei parking podziemny dostępny jest wyłącznie dla samochodów o wysokości do 2,0 m. Pamiętaj również o ograniczeniu związanych z masą: na parking naziemny mogą wjeżdżać wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 3,5 t.


  Naziemne miejsca parkingowe dla dużych pojazdów

  Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy pojazd dostawczy zmieści się na parkingu podziemnym. Wtedy zarządca nieruchomości lub ochrona mogą wyrazić zgodę na zaparkowanie na zewnątrz budynku. Warto o taką zgodę postarać się z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Winda towarowa

  Poinformuj firmę, która zajmie się przeprowadzką (i innych dostawców), że nie mogą blokować wind. Przesyłki muszą być z nich natychmiast usuwane, gdy otworzą się drzwi na odpowiednim piętrze.


  Pamiętaj też o tym, że nie wszystkie przedmioty zmieszczą się w windzie czy też na korytarzach. Poinformuj swoich dostawców o ich wymiarach.


  Skontaktuj się z nami

  Chcesz wiedzieć więcej bądź potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do kontaktu z osobami, które zajmują się sprawami omawianymi w tej sekcji.

  Aleksandra
  Mrowiec

  Property Manager
  Aleksandra Mrowiec
  +48 662 344 594

  Zarządca kompleksu Quattro Business Park. Udziela wszystkich niezbędnych informacji dotyczących budynków.

  Asset Manager
  Bezpieczeństwo pożarowe
  Dostęp
  Internet
  Klimatyzacja
  mySupport
  Ochrona
  Przeprowadzki
  Recepcja
  Renowacje i remonty
  Sprzątanie
  Toalety
  Umowa najmu
  Usterki
  Wydarzenia
  Zarządca nieruchomości
  Zgłoszenia COVID-19

  Aleksandra
  Śleziak

  Property Manager
  Aleksandra Śleziak
  +48 660 540 525

  Zarządca kompleksu Quattro Business Park. Udziela wszystkich niezbędnych informacji dotyczących budynków.

  Asset Manager
  Bezpieczeństwo pożarowe
  Dostęp
  Internet
  Klimatyzacja
  mySupport
  Ochrona
  Przeprowadzki
  Recepcja
  Renowacje i remonty
  Sprzątanie
  Toalety
  Umowa najmu
  Usterki
  Wydarzenia
  Zarządca nieruchomości
  Zgłoszenia COVID-19

  Witold
  Bator

  Kierownik techniczny „Apleona FMS”
  Witold Bator
  +48 573 249 253

  Koordynuje naprawy usterek w budynku i odpowiada na pytania dotyczące kwestii technicznych najmowanego lokalu.

  Dostęp
  Klimatyzacja
  mySupport
  Przeprowadzki
  Renowacje i remonty
  Toalety
  Usterki